מקבץ מקרים וסיטואציות לדוגמה, 

בהם מתנדבי המטה והארגונים סייעו למשפחות

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מספרת גלית ויזל, אלמנתו של אלקנה ויזל הי”ד, מילואימניק שנפל בתקרית ה-21 בעזה והשאיר אחריו משפחה לתפארת ו- 4 ילדים קטנים.

 

“במהלך השבעה, מתקשר אלי הבנקאי ואומר שיש ערבות בסך עשרות אלפי שקלים שעומדת לפקוע. אלקנה טיפל בהכל, בכיתי, זה היה גדול עלי. אבל אז, קורה נס.

 

אחרי 3 דקות מתקשרת אלי הדס שפירא ומציגה את עצמה כקצינת השירות שלנו ואומרת לי – תקשיבי, אני פה 24 שעות, יום ולילה. אנחנו פועלים מול המנכ”לים של כל החברות, כל הבנקים , כל עניין ! אנחנו מטפלים ! שלא תיהיי מוטרדת. לא משנה הדבר הכי קטן או הכי גדול – את פונה אלי”.

 

“זה לא יאמן”, אומרת לה גלית, “אני לא מכירה אותך אבל ברור לי שבעלי שלח אותך אלי. מאותו רגע, אנחנו קוראים לה דודה הדס. נראה לי שפניתי אליה ב-15 נושאים שונים, היא באמת נהייתה חלק מהמשפחה… רק לאחרונה הבנתי שלא כל המשפחות יודעות מזה”.

להתמודד עם האבל, לגדל את הילדים הצעירים של אחיך ואשתו שנרצחו בשבת השחורה, במיגונית ברעים וגם להתמודד עם מס הכנסה, זה סיטואציה שאף אחד לא צריך להתמודד איתה בחיים !!

 

בייחוד לא, כשהטיפול מול רשויות המס כרוך בלא מעט טופסולוגיה וגם בהגעה פיסית למשרדי הרשות – מבצע לא פשוט בנסיבות שנוצרו.

 

כאן, נכנסו לתמונה אורית גי'נו, המתנדבת כקצינת שירות במטה והילה אוחיון, מנהלת מוקד התמיכה של המטה, שהגיעו לגורם בכיר ברשויות המס והצליחו לקבל אישור מיוחד שאפשר לאח השכול להגיש את המסמכים דיגיטלית, ריכזו עבורו את כל הנתונים והטופסולוגיה והקלו על המשפחה מאוד בהסדרת העניינים מול רשויות המס – בצורה הרבה יותר קלה, יעילה ומהירה.

מה עושה אמא חד הורית שבמשך כחודשיים, מטפלת בבן החייל, שנפצע קשה בלחימה ונלחם על חייו בטיפול נמרץ, כשמקום העבודה שלה לא משלם לה משכורת והביטוח הלאומי לא משלם את החל"ת ?!

 

קצין השירות שהתנדב לעזור למשפחה, ביחד עם צוות המוקד, דאגו לפתוח את הדלתות בביטוח הלאומי – שלמד את המקרה, יצר קשר עם האמא והעניק לה את אורך הרוח הכלכלי שהייתה זקוקה לו כדי לעבור את החודשים הקשים בחייה.

 

ברוך השם, התבשרנו ממש בימים אלה, שהבן יצא מהשיקום וחזר הביתה והאם חזרה לעבודה.

 

נס קטן, בתוך כל הקשיים וההתמודדויות שעוד נכונו להם.

מי שמכיר את שרון אשל אמא של רוני , התצפיתנית הגיבורה מנחל עוז , שבהשראתה הוקם מטה השירות, יודע, כמה היא חזקה. אבל בסוף, זה הדברים הקטנים, הטריוויאלים, שבסיטואציה אחרת, היו עוברים לידינו כמו כלום, הם אלה , שלוקחים ממך את כל הכוחות. כמו להצליח לשחזר את התמונות של רוני מהפלאפון שלה או לשכפל מפתח נוסף לרכב , שהיה אצל רוני ב – 7.10 במוצב נחל עוז.

 

כחלק מברנז’ה של מנהלים בכירים בחברות הגדולות במשק, אנחנו הרבה פעמים יכולים לפתור בטלפון אחד, כל מיני עניינים, שלבד, היה לוקח למשפחה שבועות ולפעמים חודשים כדי לפתור.

 

חברת פלאפון למשל – ששלחה אליהם הביתה טכנאים שבמשך יומיים שלמים עבדו על שחזור התמונות עד שהצליחו ! או חברת שלמה סיקסט – שברגע ששמעו מאיתנו על הסיטואציה, שלחו – על חשבונם – ניידת שיירות ששכפלה את המפתח והחזירה אותו למשפחה – בתוך יום אחד !

אלה בדיוק הדברים שבשבילם הקמנו את מטה מנהלי השירות. הקשרים שלנו – עוזרים למנוע כל כך הרבה עוגמת נפש – בדברים הגדלים והקטנים. כאן אנחנו יכולים לתת יד ולהקל במשהו על המשפחות שעוברות כל כך הרבה ואנחנו באמת עושים את זה באהבה.

כשחולי רז, פנתה אלינו ואמרה שהיא מקימה מיזם התנדבות שיעזור למשפחות השכולות בבירוקרטיה והיא מחפשת מוקד “בק אופיס”, שיקבל את הפניות של המשפחות ויטפל בהן מול הארגונים והחברות השונות, היה לנו, בשטראוס מים תמי 4, ברור שאנחנו עושים את זה. המיזם הזה הפך להיות אחד הדברים הכי חשובים ומשמעותיים והכי מרגשים שעשיתי.

 

התפקיד שלנו, הוא לקבל את הפניות מקציני השירות, להפנותן לנציגי ארגונים השותפים במטה השירות ולוודא שהמשפחה מקבלת מענה יעיל- מהיר, רגיש ועוטף וכמה שיותר מותאם לצרכיה – בלי כל הבירוקרטיה שמסביב.

 

אנחנו מטפלים היום בלמעלה מ- 200 משפחות ואנחנו לא מרפים ולא עוזבים את המשפחה, עד שהבעיה נפתרת והמעגל נסגר.

ברגע שנוצר קשר עם המשפחה, אנו ממנים "קצין שירות ותמיכה מתנדב" – שמלווה את המשפחה, מאותו רגע והלאה, באופן אישי וצמוד – ומהווה גורם מרכז, שמוודא שהמשפחה מקבלת שירות VIP מהארגונים והחברות ושכל בעיה שעולה מטופלת ברגישות, במהירות וביעילות שיא מול הגורמים הרלוונטיים.