מי אנחנו?

אנחנו מטה המתנדבים של ברנז'ת מנהלי השרות בישראל, שבה חברים יותר מ-2,000 חברים: סמנכ”לי ומנהלי שירות לקוחות בכירים מכל החברות בארץ. בחודשים האחרונים ומתוך רצון להקל עליכם, ולו במעט, המתנדבים שלנו מלווים את המשפחות השכולות בתקשורת עם חברות השירותים וסיוע בסידורים, תהליכים ומנהלות מול הגופים השונים.

מה אנחנו עושים?

אנחנו מנצלים את הקשרים שיש לנו במחלקות השירות של מרבית החברות והגופים במשק ואת הרצון הטוב של הרבה אנשים טובים, כדי לגשר בינכם ובין החברות, לעצור ככל האפשר מכתבים וחיובים, לעודד חברות לפנות אליכם ברגישות המתבקשת, במקום שאתם תצטרכו “לרדוף” אחריהן. לטפל בבירוקרטיה ובמנהלות, לפתור בעיות, לבצע עדכונים ותיאומים ולוודא שאתם מטופלים ומקבלים שירות VIP, אישי, סבלני, מהיר ככל הניתן ובעיקר עוטף!

הכל התחיל בפוסט אחד שנכנס לנו ללב ...

"אז למי מכם שקשור למערכת הבנקאית ולארגונים פיננסיים, תעזרו לנו המשפחות השכולות לעבור את המסע הזה בדרך רכה יותר, תעזרו לנו בהתמודדות הקשה הזאת, תבואו אלינו, דברו אתנו ובבקשה אל תשלחו מכתבים, תמצאו דרך טובה יותר אנושית יותר ומכילה יותר. לכם זה רק מכתב, לנו זו התרסקות כואבת"

שרון מלכי אשל,
אמא של רוני אשל ז"ל

בעקבות פנייתה של שרון, ומתוך הבנה ברורה שפנייתה מייצגת את כלל המשפחות השכולות, לקחה על עצמה ברנז׳ת מנהלי השרות בישראל שהקימה לפני שנים חולי רז – בה חברים אלפי מנהלות ומנהלים בכירים מכל הארגונים נותני השירות בארץ, לחולל שינוי יסודי באופן בו מקבלות המשפחות השכולות פניות מגופים מגוונים בארץ ובשלב ראשון לעטוף את המשפחות ולהקל עליהן ככל הניתן בתהליכים מנהלתיים בארגונים השונים. מטרתנו היא להעניק למשפחות שאיבדו את היקר להם מכל – יחס אישי ואנושי, לעטוף אותם והשירות יותאם למצב הרגיש ולצרכים הספציפיים.

אנו עושים זאת באמצעות נציג ארגון ייעודי שמונה לנושא בכל הארגונים ונערך כדי לתת מענה מחבק, אפקטיבי ומהיר ככל הניתן ובהתאם לרגולציה אליו הארגון כפוף (עד שאולי נצליח להשפיע גם כאן.)

על מנת לחולל את השינוי ולהקל על המשפחות השכולות הקימו יחד חולי רז וזיו רוזן את "מטה שירות חרבות ברזל" אשר חברים מאות מתנדבים בכירים מקרב מנכ"לים, סמנכ"לים, מנהלות ומנהלי השירות בארגונים השונים בארץ. מטרתה העיקרית של הסיירת היא ליצור קשר יזום – בהתחלה עם כל המשפחות המצטרפות למעגל השכול הקשה מנשוא ולהציע להן ליווי צמוד בטיפול בתהליכים מנהלתיים עם ארגונים פרטיים אליהם היה קשור בן.ת משפחתן שנהרג.ה ובכך למזער שליחת מכתבים ולעבור לשירות אישי אנושי מהיר ורגיש. 

לכל משפחה חובר "קצין תומך שרות" המסייע למשפחה בכל התהליך הנדרש מול הארגונים הפרטיים ואחרים ככל שיידרש, בסיוע משרד אחורי ואנשי הקשר בארגונים, שהינם בעלי תפקידים רלוונטיים היודעים לסייע בתוך הארגון , שתפקידם לטפל ישירות במשפחות על פי צרכיהם בהתאם לבקשות שיגיעו אליו מהקצינים תומכי השירות.

למיזם זה חברו חברות שהתנדבו חינם אין כסף לספק מערכות כגון 'קונסיסט' המספקת את מערכת התקשורת הכתובה, בצד 'בינת תקשורת ומחשבים' המספקת את התקשורת הטלפונית ו'שטראוס מים ישראל' שנרתמו לספק את מוקד התמיכה על מנת לנהל את מערך הפניות ולהביא לטיפולן.

הפעילות של המטה מלווה ע"י עמותת "מחווה" המתמחה בקידום אנושיות, חמלה וראיית האדם כאדם במערכת הבריאות ומבוססת בין היתר על תכנים מהמרכז לחמלה ואלטרואיזם באוניברסיטת סטנפורד, דקלה הרצוג טוויג, שעומדת בראשות העמותה מעבירה באופן אישי את כל בעלי התפקידים שמלווים את המשפחות הכשרה ייעודית מקצועית (ה"מה") וכן רגשית (ה"איך")  לטיפול אנושירגיש וחומל למשפחות השכולות במטרה להקנות מיומנויות בנושא חמלה להנהלות ולצוותים במתודולוגיות בינלאומיות..במסגרת ההכשרה הצוותים מקבלים כלים לליווי ומתן מענה רגיש ומקצועי ופתרונות ישומיים מבוססי ידע מהעולם בעזרתם יוכלו לתמוך במשפחות, בטיפול בנדרש, תוך בניית מענה מותאם וקשוב לכל משפחה על פי  צרכיה. כמו כן, ההכשרה כוללת כלים בנושאים כמו חמלה עצמית וחוסן עבור המנהלים המתנדבים על מנת לסייע גם להם בתהליך ליווי המשפחות כך שיוכלו לעשות זאת מקצועית ואישית..

זה הזמן לתמוך ולהיות שם עבור המשפחות השכולות, לתת להן יד במסע הקשה שהן עוברות ולהקל עליהן במקומות שנוכל לעשות זאת.