ברנז'ת מנהלי השרות בישראל, שבה חברים אלפי מנהלים: מנכ"לים, סמנכ"לים ומנהלי שירות מכל ארגוני השירות בארץ, משתתפת בצער העמוק של המשפחות השכולות. שמנו לעצמנו מטרה להקל עליהן ולו במעט ולהציע להן ליווי אישי, רגיש ויעיל בתהליכים מנהלתיים מול ארגונים פרטיים וציבוריים

איך הכל התחיל?

מאז השבת השחורה 7/10/2023 אנחנו פותחים כמעט כל בוקר במדינת ישראל במילים הקשות: 'הותר לפרסום.'

אלפי משפחות בישראל קבלו מאז אותו יום את הבשורה הקשה מכל על מות יקיריהם, ונאלצות להתמודד עם האובדן הגדול שילווה אותם כל החיים.

בצד הקושי הנפשי העצום, נתקלות המשפחות השכולות גם בסבך בירוקרטי מתסכל בנושאים מנהלתיים המגיעים לפתחם, שהן נאלצות לטפל בהם ונתקלות במגוון פניות ותשובות אוטומטיות שלא הולמות את המצב העדין ואת הצורך שלהן בעת הזו.

שרון מלכי אשל אמא של התצפיתנית רוני אשל ז״ל, שנאחזה בתקווה במשך 34 ימים כשהוגדרה כנעדרת ואז הגיעה הבשורה המרה שרוני נפלה ב ,7/10/23 העלתה פוסט מטלטל בקבוצה סגורה: 'ברנז'ה מנהלי שירות בפייסבוק' שרון העוסקת גם היא במשך שנים בניהול שירות, הציפה את הקושי הגדול שמשפחת אשל – כמו עוד משפחות שכולות חוות, עם קבלת הודעות כתובות קרות ומנוכרות, מארגונים שונים – על הצורך לטפל בסגירת "התיק" של אהובם, או לחליפין – תשלומים שיש לשלם ותהליכים שעליהם לבצע כשאין להם שום אנרגיות וכוחות נפשיים להתמודד איתם.

לא לרשום כלום

אז למי מכם שקשור למערכת הבנקאית ולארגונים פיננסיים, תעזרו לנו המשפחות השכולות לעבור את המסע הזה בדרך רכה יותר, תעזרו לנו בהתמודדות הקשה הזאת, תבואו אלינו, דברו אתנו ובבקשה אל תשלחו מכתבים, תמצאו דרך טובה יותר אנושית יותר ומכילה יותר. לכם זה רק מכתב, לנו זו התרסקות כואבת

שרון מלכי אשל

בעקבות פנייתה של שרון, ומתוך הבנה ברורה שפנייתה מייצגת את כלל המשפחות השכולות, לקחה על עצמה ברנז׳ת מנהלי השרות בישראל בראשות חולי רז – בה חברים אלפי מנהלות ומנהלים בכירים מכל הארגונים נותני השירות בארץ, לחולל שינוי יסודי באופן בו מקבלות המשפחות השכולות פניות מגופים מגוונים בארץ ובשלב ראשון לעטוף את המשפחות ולהקל עליהן ככל הניתן בתהליכים מנהלתיים בארגונים השונים. מטרתנו היא להעניק למשפחות שאיבדו את היקר להם מכל – יחס אישי ואנושי, לעטוף אותם והשירות יותאם למצב הרגיש ולצרכים הספציפיים.

נעשה זאת באמצעות נציג ארגון ייעודי שמונה לנושא בכל הארגונים ונערך כדי לתת מענה מחבק, אפקטיבי ומהיר ככל הניתן ובהתאם לרגולציה אליו הארגון כפוף (עד שאולי נצליח להשפיע גם כאן.)

על מנת לחולל את השינוי ולהקל על המשפחות השכולות הוקמה "סיירת שרות ארצית" בה חברים נציגים בכירים מקרב מנכ"לים, סמנכ"לים, מנהלות ומנהלי השירות בארגונים השונים בארץ. מטרתה העיקרית של הסיירת היא ליצור קשר יזום – בהתחלה עם כל המשפחות המצטרפות למעגל השכול הקשה מנשוא ולהציע להן ליווי צמוד בטיפול בתהליכים מנהלתיים עם ארגונים פרטיים אליהם היה קשור בן.ת משפחתן שנהרג.ה ובכך למזער שליחת מכתבים ולעבור לשירות אישי אנושי מהיר ורגיש.

לכל משפחה חובר "קצין תומך שרות" המסייע למשפחה בכל התהליך הנדרש מול הארגונים הפרטיים ואחרים ככל שיידרש, בסיוע משרד אחורי ואנשי הקשר בארגונים, שהינם בעלי תפקידים רלוונטיים היודעים לסייע בתוך הארגון , שתפקידם לטפל ישירות במשפחות על פי צרכיהם בהתאם לבקשות שיגיעו אליו מהקצינים תומכי השירות.

למיזם זה חברו חברות שהתנדבו חינם אין כסף לספק מערכות כגון 'קונסיסט' המספקת את מערכת התקשורת הכתובה, בצד 'בינת תקשורת ומחשבים' המספקת את התקשורת הטלפונית ו'שטראוס מים ישראל' שנרתמו לספק את שירותי המשרד האחורי והמענה.

הפעילות של המטה מלווה ע"י עמותת "מחווה" המתמחה בקידום אנושיות, חמלה וראיית האדם כאדם במערכת הבריאות ומבוססת בין היתר על תכנים מהמרכז לחמלה ואלטרואיזם באוניברסיטת סטנפורד .

דקלה הרצוג טוויג שעומדת בראשות העמותה מעבירה באופן אישי את כל בעלי התפקידים שמלווים את המשפחות הכשרה ייעודית מקצועית (ה"מה") וכן רגשית (ה"איך")  לטיפול אנושירגיש וחומל למשפחות השכולות במטרה להקנות מיומנויות בנושא חמלה להנהלות ולצוותים במתודולוגיות בינלאומיות.

במסגרת ההכשרה הצוותים מקבלים כלים לליווי ומתן מענה רגיש ומקצועי ופתרונות ישומיים מבוססי ידע מהעולם בעזרתם יוכלו לתמוך במשפחות, בטיפול בנדרש, תוך בניית מענה מותאם וקשוב לכל משפחה על פי  צרכיה. כמו כן, ההכשרה כוללת כלים בנושאים כמו חמלה עצמית וחוסן עבור המנהלים המתנדבים על מנת לסייע גם להם בתהליך ליווי המשפחות כך שיוכלו לעשות זאת מקצועית ואישית.

אנחנו יוצאות ויוצאים לדרך עם 'מטה שירות חרבות ברזל' של ברנז'ת מנהלי השירות מתוך הבנה עמוקה שזו העשייה האמיתית וזו המחויבות של כולנו עכשיו כבני אדם, כישראלים, כאנשי שירות ועסקים, להיות שם עבור המשפחות השכולות.

בימים כתיקונם אנחנו מנהלות ומנהלים שדואגים לחוויית שירות בכל ארגון בו אנחנו עובדים ומובילים מחלקות וחטיבות  שירות. היום, יותר מתמיד, אנחנו יודעים לומר שחוויית שירות היא מערכת יחסים ובכל מערכת יחסים צריך לדעת מתי הזמן ללכת לקראת ולתת יד, בלי שאלות, בדרך הכי נעימה, הכי פשוט שיש, להיות שם יחד.

מבחינתנו זה הזמן לתמוך ולהיות שם עבור המשפחות השכולות, לתת להן יד במסע הקשה שהן עוברות ולהקל עליהן במקומות שנוכל לעשות זאת.

בהזדמנות זו נגיד תודה למאות הארגונים והמתנדבים שיצאו איתנו לדרך מיד, ללא היסוס.

יחד נוביל את השינוי המיוחל מתוך שליחות אישית וארגונית.